මවිටමින් B7, H, බයොටින් Biotine ඌතාවය අපට බලපාන අයුරු.

විටමින් සහ මිනරල් ලිපි මාලාවේ දෙවැන්න ලෙස බයෝටින් ගැන කතා කරන්නයි හදන්නේ. බයෝටීන් විටමින් B7, H ලෙසත් හදුන්වනවා. මේ සියල්ලම එකයි.

මෙම විටමින් වර්ගය අඩු වුනාම තමයි කොණ්ඩය යන්න ගන්නේ. නියපොතු කැඩෙන්න ගන්නේ සමහර අයගේ නියපොත්ත මුල සම නියපොත්තට යාවෙලා තියෙන්නේ නැහැ. එතන ඇතුලට කාණුවක් වගේ තියෙනවා. ඒ වගේම නියපොත්ත අවට සම කැඩිලා යනවා. මේ වගේ රෝග ලක්ෂණ තමයි බයොටින් ඌණතා ඇති අයට තියෙන්නේ. එපමණක් නොව සම රැලි වැටීම, ශරීරයේ ශක්තිය අඩුවීම වැනි ලක්ෂණද දැකිය හැකියි.
බයෝටින් වලින් තමයි ඇමයිනෝ අම්ල වලින් හදන කොලැජන් ශක්තිමත්ව තබා ගන්නේ. ඉතිං බයොටීන් අඩු වුනාම මුලින්ම සිරුරට අනවශ්‍යයි කියලා මොළය මගින් තිරණය කරන තැන් වලට බයෝටින් සැපයුම අඩු කරනවා. ඉතිං නියපොතු සහ කොණ්ඩයට තමයි මේකට මුලින්ම මුහුන දෙන්නට වෙන්නේ. කරුමේ කියන්නේ බොහෝ දෙනෙක් ඉතාමත් ආශාවෙන් ආරක්ෂා කරන දේවල් තමයි වැදගත් කම අඩු කොටස් ලෙසට ගන්නේ. කරන්න දෙයක් නැහැ. තවමත් මොළයේ මේ විශ්මිත සංඥා ක්‍රමවේදය කිසිම විද්‍යාඥයෙක් සොයා ගෙන නැහැ. සොයා ගන්න එකකුත් නැහැ.

දැන් බලමු බයොටින් ගන්නේ කොහොමද කියලා. බයොටීන් තියෙන ආහාර තිබෙනවා. වැඩේ වෙලා තියෙන්නේ ඒවා තියෙන්නේ ඉතාම කුඩා ප්‍රමාණයක් වීමයි. සාමාන්‍යෙයන් බයෝටින් මයික්රෝග්රෑම් 50 ක් පමණ දවසකට අවශ්‍ය වෙනවා. ඒ ප්‍රමාණය ලබා ගන්න එක ලේසි නැහැ.

නමුත් වාසනාවකට වගේ බයෝටීන් නිපදවිය හැකි යාන්ත්‍රනයක් අප සතු වෙනවා. ඒ තමයි අපගේ අන්ත්‍රවල සිටින බැක්ටිරියාවර්ග. අපගේ ශරීරයට හිතකර බැක්ටීරියා වලට පුලුවන් මේ විටමිනය නිපදවන්න. මොනතරම් වටිනවාද නේද? ඒත් ඒ නොමිලේ ස්ටෝස් එක දැන් බොහෝ දෙනෙක් වහලා දාලා. මොකද ඇන්ටිබයෝටික්, පේන් කිලර්ස. ඇල්කොහොල්, කෘමිනාශක, වල්නාශක වලින් අන්ත්‍ර හොදටම හෝදලා තියෙන්නේ. ඉතිං අර හිතකර බැක්ටීරියාවන්ට දැන් ඉන්න හිටින්නට තැනක් නැහැ. ඇහැට පේන තැනක හිටියනම් මේ ටික වෙන්නේ නැහැ නේද? දැන් මොනවා කරන්නද? ප්‍රෝ බයෝටික් එකක් වත් සොයා ගන්න වෙනවා. වෙන කරන්න දෙයක් නැහැ. මීකිරි සහ යෝගට් මේ සදහා හොද මාර්ගයක්. නමුත් දැන් මීකිරිවලටත් මොනවද විසක් එක් කරනවා කියලා ආරංචියි. වැටන් නියරත් ගොයම් කා නම් කාට කියන්නද ඒ අමාරුව කිව්වලු. දැන් ආහාර වලින් තමයි බයෝටින් හොයා ගන්න වෙන්නේ.

බයොටීන් සහිත ආහාර යීස්ට්, ඇල්ගී, බිත්තර කහ මදය, ඇට වර්ග, සැමන් මාළු, චීස්, අලිපේර, බතල, මේ ආහාර වලින් දෙකක් වත් දවසකට ආහාරයටග ගන්නවා නම් මෙම ඌණතාවයෙන් වැලකෙන්නට හැකිවෙයි.

නමුත් ඔබ පාන් පිටිවලින් නිපදවන කෑම ජාති ආහාරයට ගන්නවා නම් ඔබගේ අන්ත්‍ර වල අංකුලිකා ටික නම් බොහෝ දුරට කැඩිලා ගිහින් ඇති. ඒ නිසා අවශෝෂණය අවම තත්වයක පවතිනවා. දැන් මේ තත්වයට මුහුන දෙන ආකාරය ඔබම මනසින් විමසා බලන්න. යම් පිලිතුරක් ලැබුනොත් කමෙන්ට් එකකින් අනෙක් අයටත් දැනගන්නට ලියන්න.

බයෝටීන් කෘතිමව නිපදවන අතර එම විටමින් කිලෝ එකක් ඩොලර් 10 ක් පමණ වෙනවා. ස්වභාවික බයොටීන් කිලෝ එකක් ඩොලර් 800 ක් විතර වෙනවා. දැන් ඔබම සිතා බලන්න බි විටමින් පෙත්තක් අඩු ගානකට දෙන්නේ කොහොමද කියලා. අඩු මිලට වැඩි වෙලදාමක් කරලා ඔවුන් අධික ලාබයක් ලබනවා. අන්තිමට සිරුරට අවශෝෂණය කරගන්නට ඉතාමත් අපහසු කෘතිම බී සප්ලිමන්ට් එකක් ඔබ ගිල දානවා. ඔබ ස්වභාවික විටමින් බී සහිත සප්ලිමන්ට් එකක් ගන්නවා නම් එය 100%ක් ස්වභාවික බව තහවුරු කරගෙනම ගන්න. නැතිනම් එය මුදල් අපතේ යාමක් පමණයි.

කියවා තවත් කෙනෙකුට දැනගන්නට හැකිවන ආකාරයට ෂෙයාර් කරන්න.
‍මෙත් සිතිනි.

පෝෂණ ‍‍වේදී
නයන තේනුවර

+6583956095 (Whatsapp)
ඔබට යම් ගැටලුවක් ඇත්නම් පහත ලින්ක් එක හරහා මාගේ පුද්ගලික ටෙලිග්රෑම් ගෘප් එක හා සම්බන්ධ වෙන්න. නැත්නම් පහත අංකයකින් අප ආයතනය හා සම්බන්ධ වන්න. ඔබගේ පෝෂණ ගැටලු කිසිදු ගෙවීමකින් තොරව විසදාගත හැකිය.

https://t.me/nayana

‍සෙරෙන්ඩිබ් හෝලිස්ටික් සෙන්ටර්
ගල්කිස්ස

0112735621
0777316629

 

190 Replies to “මවිටමින් B7, H, බයොටින් Biotine ඌතාවය අපට බලපාන අයුරු.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *